Dit is mijn eerste post hier op dit geweldige forum, maar heb hier al een boatload aan informatie vandaan weten te halen. Mijn dank hiervoor
Als eerste wat informatie over de bak. Delta 100 is een ouderwetse Juwel diamantvormige bak met 150 l inhoud. De Trigion serie heeft deze bakken vervangen. Aangezien ik de Delta gratis mocht overnemen van m'n zwager was de keuze snel gemaakt. We hebben al een Lido 120 staan, maar nadat 2 van onze drie L-nummers besloten 21 (geteld en wel) kleintjes te krijgen, was het tijd voor een bak met meer inhoud.
Als eerste heb ik de bak helemaal schoongemaakt. De kit resten verwijderd met een verfkrabber, de kalkaanslag was met natuurazijn zo weggepoetst.
De interne filter had m'n zwager er gelukkig al uitgesloopt. Gezien het onderhoud en de plaats in het aquarium heb ik besloten een Eheim Experience 250 externe filter te kopen. Samen met een los verwarmingselement is dit alle techniek die ik aan het aquarium toevoeg, aangezien ik bij de oude bak nog geen reden gevonden heb om meer techniek toe te voegen.
Wel wilde ik het deze keer wat uitgebreider aanpakken, met een mooie achterwand en minimaal zichtbare techniek. Dus lang nagedacht over hoe ik dit aan zou gaan pakken en welke achterwand geschikt zou zijn. Op internet wat achterwanden vergeleken maar omdat ze van Juwel geen kant en klare achterwand elementen hebben voor hoekaquaria toch besloten om er wat meer werk in te steken en zelf een wand te bouwen. Dit scheelde ook aanzienlijk in de kosten.
Dus ik naar de Gamma/Action/Mr boat.nl om alle benodigdheden te halen. Een vriend had nog wat platen piepschuim over van 5 cm dik dus dat was mooi meegenomen. Verder bij de Gamma gehaald: tegellijm, afdekzijl, kwasten, roerhout, staalborstel. Bij de Action: Acrylverf en nog wat kwasten. Epoxyhars en verharder bij Mr boat.nl besteld. Alles bij elkaar zo'n 50-60 euro kwijt.
Als eerste heb ik m'n techniek in de bak gepast.

De inlaat van het filter heb ik iets hoger geplaatst zodat het aangezogen water langs het verwarmingselement gaat. De uitstroom (horizontale groene balkje) blijkt met het inpassen van de achterwand iets verder de hoek uit te komen. Dit is ook gunstig voor de stroming.
Vervolgens de de wanden op maat gemaakt

en een schuin stuk toegevoegd zodat een filterruimte ontstaat. Dat schuine stuk is wel even wat passen en meten geweest. Dit was ook niet het eerste exemplaar.
Hierna gaten in het schuine stuk gemaakt met behulp van een gatenzaag. De roosters heb ik gehaald bij m'n lokale aquariumspeciaalzaak.

Nu het leuke werk! Uitlijning van de stenen getekend. Gewoon maar iets gedaan, wat vaak het beste effect opleverd.

Vervolgens met staalborstel en stofzuiger (want het werd wel heel snel heel erg wit) de stenen uitgeschraapt.

Nu al een erg leuk effect in het aquarium

Gezien het feit dat het piepschuim aan de dikkere kant is heb ik het wat meer uitgehold. Totaal neemt de achterwand geschat zo'n 20 liter in beslag. Mocht ik dit nog eens gaan doen neem ik dunnere platen, maar nu doen we het er gewoon mee.
Daarna de tegellijm. Ik heb er twee lagen lijm overheen gedaan. Allebei de lagen hebben 24 uur gedroogd.

Door het gebruik van een staalborsteltje zat de steen/korrelstructuur al in het piepschuim zelf. De tegellijm neemt dit gewoon over, maar omdat je al een beetje relief hebt moet je opletten dat je geen kleine gaatjes overslaat.
Ik was niet tevreden over de lichtgrijze kleur die de lijm heeft als het helemaal uitgedroogd is. Ik wilde een donkere achterwand omdat dit de dieptewerking verbeterd (heb ik gelezen, moet het zelf nog testen). Dus op zoek naar een steensoort die ik mooi vond en kwam uit op Ardenner Breuksteen, maar iets donkerder

Eerst de donkere laag aangebracht. Gewoon een tube zwart en witte acrylverf bij de Action vandaan. Mengen tot een donkergrijs/zwarte kleur en alles inkleuren met een kwast en zie het verschil:

Vervolgens met een penceeltje de lichtgrijze en witte accenten aangebracht waardoor het eindresultaat voor de epoxy er zeker mocht zijn:


Gisteravond ook de eerste laag epoxy erop gesmeerd. Kleine tip: epoxy die je over hebt, meteen uit je maatbekertje in een plastic bekertje doen en je kwast eruit halen. Dus niet even koffie gaan drinken en de boel even laten drogen. Doe je dit wel, zit het hele zooitje vast!

Vanavond de tweede laag Epoxy en als dat droog is ga ik de wand vrijdag in het aquarium kitten. Dan kan alles lekker goed drogen en gaan we na het weekend de bodem vullen en het filter voorbereiden.
Nou...genoeg voor zo'n eerste post lijkt me!
Groet!








