hoe CO2 toevoegen?

Plaats reactie
Gebruikersavatar

Onderwerp auteur
Master256
0-200
0-200
Berichten: 3
Lid geworden op: 02 aug 2013 16:26

hoe CO2 toevoegen?

Bericht door Master256 »

ik heb een aquarium van 91x46x55cm met droogkamer en bodemafvoer pijp
maar hoe kan het beste CO2 toevoegen voor een goede verspreiding en welke filter kan ik het beste nemen

Gebruikersavatar

Rita M
1000+
1000+
Berichten: 4966
Lid geworden op: 02 mar 2011 14:59
Locatie: Amsterdam

Re: hoe CO2 toevoegen?

Bericht door Rita M »

Een droogkamer is om je leidingen en zo in weg te stoppen? zodat deze achter een wandje zitten en niet gezien worden neem ik aan?!

Co2 kun je idd het best in de buurt van je uitstroom laten inlopen zodat het meteen mooi verdeeld word door de hele bak, in een droogkamer is dat niet mogelijk denk ik dus zou ik gewoon een diffusor aanschaffen en onderin aan de zijkant van de bak zetten. Qua filter kun je bv denken aan een JBL CristalProfi 901

Gebruikersavatar

Bertus
1000+
1000+
Berichten: 4827
Lid geworden op: 29 jan 2012 13:45
Locatie: Lopik

Re: hoe CO2 toevoegen?

Bericht door Bertus »

Vloeibaar gooide ik gewoon in de bak. Met een fles is het een ander verhaal, hiervoor het is eerst zoals Rita al aangaf een diffusor geprobeerd wat in mijn ogen een onding is. Een diffusor ziet er niet uit in de bak, overtollig co2 verdwijnt en na verloop van tijd is de werking ook niet goed meer. Ik ben een externe reactor gaan gebruiken, hier los alle co2 volledig in op en je hebt geen lelijk ding in de bak ;)

Bij een diffusor moet je er ook op letten dat er voldoende stroming omheen is voor een optimale opname van co2.
Ik heb ze alle 7 op een rijtje, alleen werken ze in ploegendienst !!!!!

Juwel Primo 70, The forest on the rocks viewtopic.php?f=28&t=13394
Juwel Vision 180 (gestopt) ; viewtopic.php?f=28&t=7237
Betta nano bakje (verkocht) viewtopic.php?f=28&t=7865

Gebruikersavatar

Kevin Noord-Brabant
Hoofdbeheerder / oprichter
Hoofdbeheerder / oprichter
Berichten: 6612
Lid geworden op: 19 okt 2007 09:37

Re: hoe CO2 toevoegen?

Bericht door Kevin »

Als je met droogkamer een compartiment in je filterhuis bedoeld zal co2 toedienen mogelijk weinig effect hebben ben ik bang.
Groetjes Kevin.

Doe het zelf achterwand