filters nemen in kracht af

Plaats reactie
Gebruikersavatar
lammers
Berichten: 57
Lid geworden op: 31 dec 2007 09:25

filters nemen in kracht af

Bericht door lammers »

ik heb een aqua pro 1 en 3
Als ze een paar weken gedraait hebben dan neem de kracht bij de uitstroom af.
Is dit een teken dat de pomp schoon gemaakt moet worden of is er iets anders aan de hand.
Dit probleem heb ik bij beide pompen.

Gebruikersavatar
Kevin
Berichten: 5044
Lid geworden op: 19 okt 2007 09:37

Re: filters nemen in kracht af

Bericht door Kevin »

Misschien een verkeerde samenstelling van je filtermeteriaal, anders zou het inderdaad door vuil kunnen komen. Heb je veel last van vuil in je aquarium zoals losse bladeren enzo.

Gebruikersavatar
Patman
Berichten: 882
Lid geworden op: 19 okt 2007 09:39

Re: filters nemen in kracht af

Bericht door Patman »

Ze mogen best een beetje in kracht afnemen. Door de vorming van de biomassa is de doorstroming minder dan in een schone filter, dat is logisch. Maar ze moeten niet gaan 'sijpelen'... dat er echt maar een klein straaltje uit komt. In dat geval zou ik hem openmaken, en kijken wel onderdeel is dicht geslibt. Grote kans dat dat de witte filterwatten zijn, maar dat hoeft niet.

Inderdaad even bepalen of de straal nog voldoende is, zo niet, dan de filterpot checken op de boosdoener...

Gebruikersavatar
lammers
Berichten: 57
Lid geworden op: 31 dec 2007 09:25

Re: filters nemen in kracht af

Bericht door lammers »

kevin schreef:Misschien een verkeerde samenstelling van je filtermeteriaal, anders zou het inderdaad door vuil kunnen komen. Heb je veel last van vuil in je aquarium zoals losse bladeren enzo.

Gebruikersavatar
Wildcaught Heckel
Berichten: 72
Lid geworden op: 04 feb 2008 11:50

Re: filters nemen in kracht af

Bericht door Wildcaught Heckel »

Witte watten vervang ik hier zelf om de 2 weken en spoel ze om de week uit.
Ook een tip die ik je kan geven is, reinig je slangen om de 3/4 maanden vanbinnen, dit bevordert de doorstroom aanzienlijk.
Suc6