Hoi hoi. Welkom hier.
Je plantjes gezond houden is één van de moeilijkste dingen om te doen.
Om ze gezond te houden hebben ze voldoende voedingsstoffen nodig aangepast aan de hoeveelheid licht dat ze krijgen.
Jij hebt je lampen 13,5 aan staan. Je geeft zelf al aan dat het vrij veel is wat ook klopt. Het maximum is 12 uur. Het minimum 8 uur. Je geeft co2. Heb je ook een indicator die aangeeft wat de hoeveelheid co2 in je bak is? Zoals een continuechecker?
Wanneer je veel licht geeft aan je planten, moet je ook veel voedingsstoffen geven. Hoe meer licht, hoe sneller je planten willen groeien dus hoe meer voedingsstoffen ze nodig hebben om dat te doen. Komt er dan ook maar één element te kort, groeit je plant niet meer maar gaat suikers lekken wat algen veroorzaakt.
Ik maak uit je verhaal op dat je verder niets toevoegd behalve co2? Planten hebben makro en micro elementen nodig om te groeien. De micro elementen zitten in bv profito van easylife. Makro moet je vaak zelf samenstellen en bestaat uit bv fosfaat, nitraat, magnesium ed. Evt kun je ook nog extra ijzer toeoegen als dat nodig is.
Hier een link naar een website met informatie over plantenvoeding en een lijst met gebreksverschijnselen.
https://www.aquariumbemesting.nl/nl/bac ... chijnselen
Wanneer je je bak aan het opstarten bent en nog geen vissen erin hebt zitten, kun je goed de co2 flink opschroeven zodat je planten goed gaan groeien en je daarmee voorkomt dat je ipv planten, algen aan het kweken bent

Op deze site vind je super veel info over het opstarten van je bak en alles wat bij een plantenbak komt kijken. Ik raad het iedereen aan.
http://www.aquascaping-blog.com
Succes!!