Clownbotia's die "het"doen?

Plaats reactie
Gebruikersavatar
Aeneus
Berichten: 47
Lid geworden op: 04 feb 2008 01:25

Clownbotia's die "het"doen?

Bericht door Aeneus »

Ik heb mijn aquarium naast mijn bed staan en als het schemerd zijn mijn clownbotia's altijd lekker actief, meestal zwemmen ze gewoon rondjes of zitten ze lekker te graven, maar laatst werd ik wakker en waren ze constant tegen elkaar aan aan het rijden, steeds kwam de een op de ander. zijn ze dan bezig met een soort dans of is het toch een manier van paren?
Dat laatste dacht ik niet omdat ze niet te kweken zijn maar waarom zouden ze anders zo'n "erotische" dans doen?

Gebruikersavatar
Kevin
Berichten: 3881
Lid geworden op: 19 okt 2007 09:37

Re: Clownbotia's die "het"doen?

Bericht door Kevin »

Waarschijnlijk zijn het mannen die de rang bepalen. Het zou kunnen maar dan heb je wel mazzel hoor.

ik heb dit ook een keer voorhande gehad en toen voorgelegd aan een botia kenner, die kwam met dit verhaal aan.

Gebruikersavatar
Aeneus
Berichten: 47
Lid geworden op: 04 feb 2008 01:25

Re: Clownbotia's die "het"doen?

Bericht door Aeneus »

ok, kan je bij clownbotia's goed zien van welke sexe ze zijn?

Gebruikersavatar
Kevin
Berichten: 3881
Lid geworden op: 19 okt 2007 09:37

Re: Clownbotia's die "het"doen?

Bericht door Kevin »

Nee dat is niet te zien, vaak zijn de vrouwtjes wel wat slanker dan de mannen maar is het toch eninzins een gok.

Gebruikersavatar
ilm
Berichten: 15
Lid geworden op: 14 mar 2008 23:36

Re: Clownbotia's die "het"doen?

Bericht door ilm »

idd het is niet te zien of het een vrouw of man is, wel worden volgens de mannetjes juist slanker, niet om kevin tegen te spreken, maar volgens mij heb ik dat op meerdere plaatsen vernomen.

Het om elkaar heen kronkelen is echt het uitvechten van de hoogste rangen, wat ze ook vaak doen.

De kweek van botia's in gevangenschap is niet iets wat vaak voorkomt, in het wild wel, makkelijk zelfs, ik heb meerdere keren gezelezen dat ze botia's inspuiten met hormonen om te kweken in gevangenschap, dit lukt eigenlijk altijd, daarom het grote aanbod van een paar soorten botia's, wat maar een heel klein deel is van de botia familie. De botia's zijn zeker niet geschikt voor elk aquarium, want het zijn drukke, hongere, zeer dominante scholen vissen.

Het is echt een vis met een eigenzinnig karakter en beperking aan vis keuze in een bak die niet te klein mag zijn.

Maar last van slakken? Leen of koop een botia(een schol, niet dat 1 botia ze niet op kan, maar zonder schol gaan ze zich vaak vervelen)