welke vissen kunnen er nog bij?

Plaats reactie
Gebruikersavatar

Onderwerp auteur
jeroen1357
0-200
0-200
Berichten: 3
Lid geworden op: 03 okt 2014 15:47

welke vissen kunnen er nog bij?

Bericht door jeroen1357 »

Goede middag iedereen, ik zou even willen vragen hoeveel vissen er nog in mijn aquarium nog zouden mogen.

Ik lees wel van 1cm vis per 1l water, maar op een andere site staat dan weer dat dit niet klopt, en zelf een beetje moet inschatten, maar wel beetje bij beetje vissen moet toevoegen.

maar stel dat je de regel van 1cm vis per 1l water doet. moet je de lengte nemen, of de hoogte, of lXh?

maar goed ik heb een aquarium van 180l. Met volgende vissen:
* 1 zilverhaai
* 3 black molly
* 1 platty (zijn er helaas een paar van gestorven, in het begin)
* 1 fantoomzalmpje (zijn er helaas een paar van gestorven, in het begin)
* 4 sherry barbeel
* 2 half snavel bekjes
* 2 maanvissen
* 1 Ancistrus albino


maar ik zou hier dus nog iets aan willen toevoegen, een schooltje eventueel en dan nog een koppeltje of iets dergelijks. Wat denken jullie?

alvast bedankt
jeroen

Gebruikersavatar

Fabian
Oud teamlid
Oud teamlid
Berichten: 9431
Lid geworden op: 18 jun 2011 12:05

Re: welke vissen kunnen er nog bij?

Bericht door Fabian »

Ik denk dat ik je moet teleurstellen, want ik zou eerder aanraden om wat vissen weg te doen... :( Je aquarium is denk ik ongeveer 1 meter bij 40 cm bij 45 cm? Zo ja, dan is deze eigenlijk te klein voor zowel je maanvissen als zilverhaai. Beide soorten kunnen erg groot worden (maanvis 25 cm en zilverhaai 30 cm), ik hoop dat je begrijpt dat ze dan wel erg weinig ruimte hebben om te zwemmen...

Als ik jou was zou ik meer deze kant opgaan:
  • 3 black molly's
  • 1 platy (trekt wel op met de molly's denk ik)
  • 15 half snavel bekjes (aanvullen dus)
  • 1 Ancistrus albino
  • 25 fantoomzalmpjes (aanvullen dus)
  • 10 Corydorassen
Ik zou dan voor je zilverhaai, maanvissen en je sherry barbelen een ander huis zoeken. Sherry barbelen kunnen namelijk erg agressief zijn ;)

Gebruikersavatar

stylz
1000+
1000+
Berichten: 5363
Lid geworden op: 03 aug 2013 12:37
Locatie: Brielle

Re: welke vissen kunnen er nog bij?

Bericht door stylz »

helemaal met Fabian eens
"It's nice to be important, but it's more important to be nice."

http://www.aquafora.nl/viewtopic.php?f= ... 89&start=0

Gebruikersavatar

Onderwerp auteur
jeroen1357
0-200
0-200
Berichten: 3
Lid geworden op: 03 okt 2014 15:47

Re: welke vissen kunnen er nog bij?

Bericht door jeroen1357 »

Goed ik ben zojuist naar de winkel gegaan.

En er gaan ongetwijfeld er bij zijn die zeggen, dat dit een grote fout van mij is. Omdat het er teveel gaan zijn.

dus wat heb ik mij aangeschaft.
*1 plantje

* 2 panda platy
* 2 witte platy
==> zo is de oranje platy niet meer alleen

* 2 bloed vlek tetra (denk ik, lijkt er allesinds toch hard op, alleen geen rode vlek, maar jonge vissen hebben die nog niet) (en ja ik ik had er eigenlijk meer van moeten kopen want is een scholenvisje)
(het is alle sinds die vorm, maar dan een licht grijs van kleur, rood/oranje staart en rood/oranje vin) (en van boven is een blauwe schijn)

* 3 dwerg cichliden, ze zijn grijs, en hebben een zwarte streep van achterkant hun oog, en loopt tot tot halverwegen hun vin vanboven, dus schuin naar boven van hun oog naar net onder hun vin vanboven,

* als algen eter heb ik de volgende denk ik, lijkt er toch fel op:
Ancistrus Dolichopterus
(http://www.stroobant.be/ancistrus-dolichopterus)


* bijzalmpjes heb ik niet bij gekocht, omdat ze niet in de winkel waren.

Gebruikersavatar

stylz
1000+
1000+
Berichten: 5363
Lid geworden op: 03 aug 2013 12:37
Locatie: Brielle

Re: welke vissen kunnen er nog bij?

Bericht door stylz »

Als ik het dus goed begrijp, koop je dus dieren tegen beter weten in, en wat verwacht je nu van ons ?
"It's nice to be important, but it's more important to be nice."

http://www.aquafora.nl/viewtopic.php?f= ... 89&start=0

Gebruikersavatar

Breakytom
0-200
0-200
Berichten: 155
Lid geworden op: 08 jul 2014 22:35
Locatie: Zevenaar

Re: welke vissen kunnen er nog bij?

Bericht door Breakytom »

Dus eerst krijg je reacties over dat je teveel vissen hebt, en daarna koop je er weer meer vissen bij?
Greetings, Tom :)

Gebruikersavatar

sj90
0-200
0-200
Berichten: 75
Lid geworden op: 30 nov 2014 12:06
Locatie: Emmen

Re: welke vissen kunnen er nog bij?

Bericht door sj90 »

Een algemene tip: het is meestal (eigenlijk altijd hihi, vind ik dan) mooier om minder verschillende soorten te houden. Dan komt elke vis goed tot zijn recht!

En je aquarium zit veel te vol; en zoals voor mij al gezegd, wat verwacht je van ons als je nu zegt dat je er ook nog vissen bij hebt gekocht? Je maanvissen en de zilverhaai zijn ongeschikt voor jouw aquarium. Voorbeeld:

Ik heb een 240 liter aquarium van 120cm breed. Hierin zitten:

2 ancistrus
6 fantoomzalmen
8 knorgoerami's
5 synodontis lucipinnis
X aantal corydora

Ik ga alleen de school fantoomzalmen uitbreiden en dan is het ook wel genoeg. Je vissen moeten wel voldoende ruimte hebben, en als je in de natuur kijkt zie je ze ook meestal met soortgenoten. Een goed beginsel is meestal kijken naar welke vis in welke waterlaag zwemt.

Op de bodem doe je 1 of 2 soorten, in de middenlaag een grote school van 1 soort (kunnen gerust 25 stuks zijn) en als je wilt aan de oppervlakte een soort; goerami's of de halfsnavelbekjes bijvoorbeeld.
Groet, Shanon

Als het niet linksom kan, dan maar rechtsom. Dat doen mijn visjes namelijk ook!

Mijn 240 liter bakkie!

Gebruikersavatar

rikdewind
0-200
0-200
Berichten: 82
Lid geworden op: 02 jan 2015 20:41
Locatie: Middelstum

Re: welke vissen kunnen er nog bij?

Bericht door rikdewind »

Toch geinig als mensen advies vragen en toch hun eigen lijn trekken. Ik snap het gewoon niet,.. :?